EBC Brakes pidurikettad ja piduriklotsid BMW Z3

Kliendil oli soov saada originaalist tunduvalt paremaid pidureid, et osaleda oma BMW Z3 2,8i Eesti Turismol. Eelmisel sõidul jäi ta samal üritusel originaal piduritega pidurdustel hätta.

EBC Brakes valikust jäid sõelale EBC Turbo Grooved pidurikettad ja EBC Redstuff piduriklotsid. Pidurivedelikuks 325 kraadise keemispunkitgs Motul RBF660. Pidurivoolikud said armeeritud voolikud ja uued kõik pidurisadulad ja paigaldustarvikud nendega seoses.

Kliendi kommentaaride kohaselt olid pidurid eelmise korraga võrreles oluliselt paremad. Kui originaal klotsidega muutus pidur “pehmeks” juba peale paari kiiret kurvi, siis uute piduritega alles peale 8-10 kurvi, misjärel oli tarvis neid mõne kurvi jooksul käiguga pidurdades jahutada.

EBC Redstuff piduriklotsid on keraamilise kattega, mõeldud jõulisemate autode tänavasõiduks ja et  klient enamus aega kasutab autot siiski igapäevaselt, siis said valitud need. Aga edaspidi tasuks selle kogemuse põhjal mõelda sarnase ürituse tarbeks valida üks järgnevatest ja Redstuff vahetada alla kiireks tänavasõiduks

  • EBC Brakes Yellowstuff
  • EBC Brakes Bluestuff
  • EBC Brakes Orangestuff