Kes on varuosaagent?

Saame tuttavaks

Eero Põllu

on sündinud 1973. aastal Tallinnas, veetnud oma noorpõlve Õismäel ning lõpetanud Tallinna Väike-Õismäe Keskkooli (Tallinna 17. keskkool) 1992 aastal.

Peale keskkooli lõppu asus Eero õppima  vastselt taasiseseisvunud Eesti Vabariigi esimesse eraülikooli Eesti Kõrgem Kommertskool, täna Estonian Business School (EBS), kus omandas 1996 aastal 2. lennuna Bakalaureuse kraadi rahvusvahelises ärijuhtimises.

Koos venna Rauliga ülikooli ajal asutatud Põllu & Põllu Aktsiaselts oli esimene oma firma.
Tallinnas, Suve tänaval asunud ettevõte tegeles 80’ndate aastate Ford autode remondi, varuosade müügi ja lammutamisega ning oli fordiomanike seas väga populaarne. Neli aastat autoremondi ja firmapidamise praktikat panid tugeva aluse edaspidisele.

Peale EBSi lõpetamist 1996 aastal jättis Eero autofirma venna hoolde ja asus eluaegse sõbra Hindrek Leppsalu kutsel tööle äripindade maaklerina Ober-Haus Kinnisvarasse, olles hiljem  samas äripindade osakonna juhataja ja haldusosakonna juhataja. Märkimist väärivamad objektid, mis Eero üürnikega täitis olid muuhulgas Tallinnas Regati Maja Merivälja tee 1. Nõmme Keskus Jaama tn. 2, Rüütli Keskus Pärnus, Tartu Kapitali maja Ülikooli 6a jt.

Peale Ober-Hausi perioodi lõppu 2000. aastal liitus Eero endiste koostööpartneritega Fordi varuosi ja autoelektri varuosi jae ning hulgi müünud Melasi Auto OÜ-s, kus oli turundus-ja müügijuht. Lisaks põhitööna võtmeklientide haldamisele mahtus sinna ühe Eesti esimese internetipõhise varuosade tellimise keskkonnaga internetilehe väljatöötamisele kaasa aitamine ja Soome ZN Autoelektri varuosade müügivõrgustiku laiendamine 13-sse Eesti linna.

2003 sügisel tegi klient Ober-Hausi päevilt, Singapuri rahvusvahelise suurkontserni Tolaram Group Eesti juht Sonny Aswani ettepaneku asuda juhtima Tolaram Investeerinute AS-i Laki tn 12 asuvat Tolaram Keskust ja Al Mare Keskust Paldiski mnt 96.

35000 ruutmeetrise, ligi saja üürnikuga Tolaram Keskuse vakantsus jõudis 2006-ks aastaks nulli ja aastane renditulu kasvas kolme aastaga ligi 20%. Misjärel aitas Eero Singapuri omanike soovil hoone 2007 aastal müüa.

Tolarami perioodi jäi veel Toraram Gruppi kuuluva Kehra Horizon paberi ja tselluloosivabriku ühiselamu hoone reaalosadeks jagamine ja korteriomanditena müümine. Ning Kopli tn. 35 endise Balti Manufaktuuri territooriumi planeeringu alustamine.

Kui Haabersti kohalik omavalitsus ei nõustunud vaatamata 1,5-aastasele tööle Al Mare keskuse laiendamiseks luba andma, lõppes 2008 alguses Tolaram Grupis töö otsa.

2008 aasta suvel asutas Eero Põllu Auto International OÜ, alustades BMW entusiastina BMW varuosade jaemüüki. 2009 aastal sai alguse koostööd Saab autode remondiettevõttega Kadaka teel ning on sealt alates spetsialiseerunud BMW ja Saabi varuosade müügile. Klientide arvu ja nõudluse kasvades tegeleb ka juba kõikvõimalike teiste sõidukite varuosamüügiga kuni tänaseni. Mitmekümne aastane äri- ja jaekliendi teenindamise kogemus ning praktilised teadmised autoremondist võimaldavad pakkuda unikaalset teenust ning on kõrgelt hinnatud partner oma klientidele.

30 aastat kogemust

autoremondis, varuosade müügis, ärikinnisvara vahenduses ja halduses, jae- ja ärikliendi halduses
eesti, inglise, soome ja vene keeles